САЩ повишиха нивото на тревога на базите си в Европа до най-висока степен

01.07.2024 / 12:36 3

Кадър 

USAF

Армията на САЩ е повишила нивото на тревога до втората най-висока степен в няколко от базите си в Европа, съобщават американски медии като цитират неназовани официални представители.

Ниво "Чарли" се прилага, когато има инцидент или е получена разузнавателна информация, че е възможна някаква форма на терористични действия или нападение срещу персонала и съоръженията. Най-високата степен – "Делта" - е в сила при терористична атака или такава е предстояща в съвсем скоро време.

Европейското командване на армията не потвърждава промяната в статуса на базите, но пояснява, че военните "остават бдителни", посочва АФП, цитира БТА. 

От Пентагона заявиха, че "поради комбинация от фактори, които потенциално оказват влияние върху безопасността и сигурността на американските военнослужещи и на членовете на техните семейства в Европа, командването удвоява усилията, за да подчертае тази бдителност през летните месеци". Държавният департамент пък съветва американските граждани в Германия да проявяват по-голямо внимание заради тероризъм.

 

Макар че няма конкретна заплаха, европейските държави са в повишено ниво на тревога, откакто през март ислямисти убиха около 150 души в предградие на Москва

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
Серж (преди 2 години)
Рейтинг: 246810 | Одобрение: 50125
Успехите на крайнодесните и националистическите партии в Европа много ги плашат! Ще ни подпукат с шмайзерите, ако не слушкаме, май...
1
0
kjk (преди 2 години)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Шопето, голям страх!!!
1
0
Серж (преди 2 години)
Рейтинг: 246810 | Одобрение: 50125
И що тъй? Какво толкова ги разтревожи? Или ще превземат Европа, нещо?...

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама