Ще унищожи ли Кремъл света? Започнаха учения с ядрени оръжия

06.05.2024 / 14:04 3

Булфото

Обявените днес руски тактически ядрени учения са отговор на изявленията на западни представители за възможно изпращане на войници на НАТО в Украйна, заяви днес говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от Франс прес и ТАСС.

"Френският президент Еманюел Макрон и представители на Великобритания и САЩ "говориха за готовност и дори намерение да изпратят въоръжени контингенти в Украйна, с други думи да поставят войници на НАТО пред руската армия", подчерта Песков.

Русия ще проведе учение с използването на тактически ядрени оръжия

"Това е съвсем нова степен на ескалация на напрежението. Това е безпрецедентно. И, разбира се, това изисква особено внимание и особени мерки", обобщи говорителят на Кремъл.

Макрон заяви неотдавна, че не е изключено западни войници да бъдат изпратени в Украйна, ако руските сили пробият фронтовите линии.

Руската армия и други специални служби проверяват информация за разполагане на сили на френския Чуждестранен легион в Украйна, добави Песков.

Освен това говорителят на Кремъл нарече "безпочвена" публикувана във в. "Файненшъл таймс" информация, че Русия подготвя актове на саботаж в цяла Европа, като се готви за постоянен конфликт със Запада.

Въпросите дали руските сили използват севернокорейски ракети в Украйна трябва да бъдат адресирани към министерството на отбраната, заяви Песков в отговор на зададен му въпрос, допълни БТА.

САЩ и други страни са обвинявали Северна Корея, че предава на Русия оръжие, което да се използва на бойното поле в Украйна. Миналата година двете страни обещаха да задълбочат военното си сътрудничество, припомня Ройтерс.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
гарфилд (преди 2 години)
Рейтинг: 61628 | Одобрение: 18898
Само Русия е виновна.Израел,не е.
1
2
cron1 (преди 2 години)
Рейтинг: 165736 | Одобрение: -24439
Пак повтарям - путкин е пълен идиот...
Марио Кроненберг
1
0
kjk (преди 2 години)
Рейтинг: 223955 | Одобрение: 22305
Пак се почва с дрънченето на оръжията за масово поразяване!!! Само да не стане някой сакатлък!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама