Шампионът Лудогорец започна с победа новия сезон във футболното ни първенство

08.07.2022 / 23:29 0

снимка: Булфото

Шампионът Лудогорец започна с победа новия сезон във футболното ни първенство.

В мач от първия кръг тимът от Разград се наложиха лесно с 3:0 над новака в елита Септември (София).

Още в 11-ата минута на двубоя на стадион "Васил Левски" в столицата Алекс Сантана с техничен удар откри резултата, възползвайки се от подаване на Матиас Тисера.

В 22-ата минута столичани останаха в намален състав на терена заради червен картон на капитана Кристиян Пешов, който остана последен в защитата и фаулира откъсващия се на голова позиция Рик Джонатан.

Каули Оливейра не затрудни вратаря Димитър Шейтанов при последвалия удар от фаул, допълва БНР.

Четири минути след това Тисера беше изведен на голова позиция сам срещу Шейтанов, а аржентинецът успя да прехвърли вратаря на домакините, но топката срещна напречната греда.

Пет минути преди почивката Атанас Кабов излезе на добра позиция и стреля, но Серджо Падт се справи с опасността.

В 50-ата минута Рик Джонатан напредна отляво, след което стреля към близкия ъгъл, но кълбото не намери очертанията на вратата.

Пет минути по-късно Лудогорец реализира втория си гол в двубоя. Алекс Сантана подаде за Каули Оливейра, който финтира Мартин Ачков и също се разписа във вратата на Септември.

В 79-ата минута на срещата резервата Пиерос Сотириу със силен удар в далечния десен ъгъл на вратата на домакините не остави никакви шансове за Димитър Шейтанов, оформяйки класическия успех за шампионите.

В допълнителното време Лудогорец получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Илия Миланов в наказателното поле, но решението беше отменено след преразглеждане от видео асистент рефера.