Шерифът на града: Стрелецът в Джаксънвил е бил мотивиран на расова основа

27.08.2023 / 02:18 1

снимка: pixabay.com

Шерифът на американския град Джаксънвил, щата Флорида - Ти Кей Уотърс, обяви, че мотивиран на расова основа стрелец е застрелял трима души в търговския комплекс "Долар дженеръл", преди да сложи край на собствения си живот, предаде Асошиейтед прес. За стрелбата бе съобщено по-рано.

"Казано направо, тази стрелба е расово мотивирана. Той е мразил тъмнокожи", заяви Уотърс на пресконференция.

И трите жертви са били тъмнокожи - двама мъже и една жена, посочва Уотърс.

Ройтерс информира, че стрелецът е бил бял, предполага се, че е носил предпазна жилетка и е бил въоръжен полуавтоматична пушка от типа на АР-15, както и с пистолет. Преди това е бил забелязан в местен университет. От ФБР обявиха, че започва федерално разследване по случая, допълва БТА.

Според шериф Уотърс стрелецът е бил малко над 20-годишен. Ройтерс цитира кметицата на Джаксънвил Дона Дийгън, която казва, че "това е престъпление, изпълнено с омраза". Предполага се, че убиецът е действал сам и не е бил част от голяма група.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
kris (преди 2 години)
Рейтинг: 638872 | Одобрение: 126237
Райан, 21 годишен....Имал е и Глок-17....Нарисувал бил свастики по оръжието си....От снимката ме гледа леко пълно момче.....поредната откачалка....!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама