Школата на Черно море без загуба през уикенда

16.05.2018 / 09:29 0

Отборите от школата на Черно море не допуснаха загуба в мачовете си в различните възрастови групи през миналия уикенд. Осем срещи изиграха талантите от академията, в които записаха 7 победи и едно равенство. В тях реализираха цели 27 гола и допуснаха едва две попадения в собствената си врата.

Юношите старша възраст на “моряците” победиха Левски 1:0 в дербито на Елитната група до 19 години. Румен Касабов реализира единствения гол в срещата в София още във втората минута на мача.

Юношите младша възраст на Черно море пък записаха успех с 2:1 над Славия в мач от 27-ия кръг на Елитната група до 17 години, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. Светослав Николов откри резултата в 55-ата минута, а в 62-рата след контраатака Славия изравни. Крайното 2:1 оформи Денислав Ангелов, след като засече флангово центриране.

Успех с 2:0 срещу Дунав Русе записаха юношите на Черно море в Елитната група до 15 години. Денислав Славов откри резултата в 60-ата минута с удар от около 17- 18 метра, а само 5 минути по-късно Петър Иванов оформи и крайния резултат -2:0.

Талантите, родени 2002 година победиха тима на Добруджа с 5:0 в мач от регионалното първенство, игран в Добрич. Попаденията за варненци реализираха Радослав Златев-2, Росен Стефанов, Калин Георгиев и Димитър Ралчев.

Децата, набор 2004 година, водени от Станислав Стоянов, победиха Добруджа с 2:0. На два пъти се разписа голмайсторът на тима Николай Златев.

Успех с 4:0 срещу Дунав в Русе постигнаха талантите, родени 2005 година с треньор Георги Попов. Два гола реализира Кристо Яначков, а по един добавиха Радослав Петров и Дейвид Луканов.

Разгромен успех пък записаха децата от набор 2008 година. “Моряците” на Страхил Байчев разпиляха градския съперник Спартак с 10:0. Във втория си мач варненци завъртяха 1:1 с една година по-големите футболисти на Добруджа. Срещите от този кръг се играха в Добрич.

Талантите, родени 2006 година и 2009 година почиваха този уикенд.

Децата 2007 година завършиха шампионата, а най-малките “моряци”, родени 2010 година, ще участват в първенство от следващия сезон.