Шок за Черно море! Монтана изхвърли варненци за Купата

20.09.2017 / 18:14 21

Черно море записа огромен провал, след като в 1/16-финалите на турнира за Купата на България бе изхвърлен от втородивизионния Монтана. Тимът на Ферарио Спасов удари този на Георги Иванов-Гонзо с 2:1. Първото попадение за монтанци вкара юношата на "моряците" Атанас Илиев. Марек Кузма успя да изравни в 90-ата минута, но в 92-ата Петър Атанасов донесе радост на домакините.

Двубоят започна с превес на Черно море. В петата минута Марек Кузма проби отдясно и стреля по диагонала, но топката премина покрай страничната греда. Малко след това Орлин Старокин се опита да изненада вратаря на Монтана с далечен изстрел, но стражът улови. В 23-ата мин. Атанас Илиев откри резултата. Петър Атанасов намери Коконов в наказателното поле. Той се сблъска с Боровик, топката попадна в Атанас Илиев, който от съвсем близо реализира.

На полувремето Георги Иванов-Гонзо засили офанзивата си, включвайки Георги Божилов на мястото на Николай Минков, малко след това Александър Цветков смени Ертан Томбак. В 60-ата мин. Божилов получи топката пред наказателното поле, финтира футболист на домакините и стреля. Кълбото рикошира в крака на защитник на Монтана и попадна в Сукуна, който бе на чиста позиция, но бе отсъдена засада. В следващите минути Черно море натисна съперника в собствената му половина, а монтанци се отбраняваха с 10 души, разчитайки на контраатака. В 73-ата мин. Атанас Зехиров стреля от пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Марек Кузма, но топката премина над напречната греда. Четвърт час преди края на редовното време Черно море изпусна най-чистото си положение в мача. Сукуна проби отляво и центрира, топката достигна до Атанас Зехиров в малкия пеналт, но футболистът стреля покрай гредата.

В 90-ата мин. Марек Кузма изравни резултата. Нападателят засече с глава центриране отдясно от фаул  на Сукуна. Радостта на "моряците" обаче трая малко, след като в 92-ата Петър Атанасов донесе успех на Монтана.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Черно море: Евгений Боровик, Стефан Станчев, Ертан Томбак (51-Александър Цветков), Сукуна, Атанас Зехиров, Илия Миланов (67-Мартин Костадинов), Мариян Огнянов, Илиас Хасани, Марек Кузма, Орлин Старокин, Николай Минков (46-Георги Божилов).

Жълти картони: Атанас Илиев; Сукуна, Огнянов, Старокин