Шоутайм постигна трета победа в женското баскетболно първенство

17.12.2023 / 11:14 0

Снимка: BGbasket

Шоутайм записа третия си успех в женската "А" група от началото на сезона. В мач от 10-и кръг, изигран във Варна, баскетболистките на Кирил Петров се наложиха убедително над Академик (Пловдив) с 84:63.

Домакините изиграха най-силна последната четвърт и отбелязаха 30 точки в нея, срещу само 19 за противника. Това се оказа и напълно достатъчно, за да се поздравят с победата, пише BGbasket.

За състава на Академик пък в групата за мача бяха едва 8 състезателки, като 5 от тях записаха над 30 минути на паркета.

Двубоят между двата състава започна равностойно, като те си размениха два пъти водачеството. Постепенно обаче Шоутайм успя да стигне до серия от 12:3, която му позволи да поведе с 5 точки след първите десет минути игра.

Академик Пловдив бързо успя да изравни в резултата, но домакините съумяха да се изстрелят напред със 7 точки преднина. Гостите се опитваха да стопят изоставането си, като успяха да намалят разликата си до 31:28, но баскетболистките на Кирил Петров запазиха лидерската позиция на почивката при 35:28.

Бързо след подновяването на играта Адриана Балтанова наниза тройка, за да изведе отбора си с 9 точки напред, но още в следващата атака точната стрелба от далечно разстояние бе върната от Каролина Кирилова за 32:38. Академик Пловдив успя да свали разликата и до 3 точки за пореден път, но серия от 12:2 позволи на Шоутайм да стигне до първата двуцифрена преднина в двубоя - 50:37. В края на периода обаче гостите отново стопиха изоставането си до 8 точки, но в последните секунди Калина Георгиева отбеляза кош за 54:44.

В заключителните десет минути опитите на Академик Пловдив за ново равенство бавно започнаха да се изпаряват, а баскетболистките на Кирил Петров използваха шанса си, за да стигнат и до 20 точки аванс при 77:57. Нищо не се промени в последните минути от двубоя, като само остана да се оформи крайния резултат от срещата.

Адриана Балтанова бе най-добра за победата на Шоутайм, като отбеляза 17 точки. Габриела Ангелова финишира с 14, Виктория Георгиева добави 13 точки, 7 борби и 5 асистенции. По 10 вкараха Анхела Йошовска (6 борби) и Калина Георгиева (7 борби).

За Академик Пловдив Анастасия Калева бе най-резултатна с 23 точки, като оформи и дабъл-дабъл с 16 борби. Каролина Кирилова завърши 13, дабъл-дабъл също записа Мила Кръстева - 10 точки и 10 борби.