Шумен победи Спартак с 3:2. Фенове на варненци искат оставката на треньора

09.08.2020 / 19:51 2

Снимка: Булфото, архив

Шумен победи Спартак с 3:2 в мач от първия кръг в Трета лига – Североизточна група в Шумен.

Домакините започнаха по-добре и създадоха няколко опасности.  Румен Николов шутира с глава в аут, после вратарят на Спартак Християн Славов изби коварен удар, а след това отново се намеси добре след удари с глава и крак на Румен Николов.

В 20-ата минута Спартак откри резултата. След удар с глава и рикошет, вратарят на шуменци Иван Иванов изби, но защитникът на гостите Мартин Минчев направи успешна добавка с глава – 1:0.

В 40-ата минута Яники Смирнов насочи топката с глава, тя отскочи от защитник и влетя в мрежата – 2:0 за Спартак.

Две минути по-късно домакините намалиха. След като вратарят на варненци Християн Славов изби два пъти топката, шуменец я вкара в мрежата - 1:2.

Варненци са подкрепяни от над 50 свои фенове, които в началото на срещата за пореден път издигнаха плакат срещу треньора Кирякос Георгиу, на който пишеше: "Дори Чък Норис не може да изгони Кириакос от Спартак Вн".

В 67-ата минута Шумен изравни след показна атака. След центриране от фланга футболист на домакините насочи неспасяемо топката под гредата - 2:2.

Попадението разгневи агитката на Спартак и привържениците скандираха мощно по адрес на треньора на любимия им клуб: "Кирякос, махай се!"

В 83-ата минута Шумен стигна до пълен обрат. Румен Николов се разписа с глава за 3:2.

Феновете на Спартак веднага започнаха да викат: "Румен Николов, Румен Николов."

Както е известно, Румен Николов е юноша на Спартак и е играл за представителния тим, а в момента е треньор в школата на клуба.

След двубоя феновете на Спартак обградиха съблекалните и поискаха оставката на треньора Георгиу.

Собственикът на клуба Асен Миланов беше на мача. Досега той е декларирал своето доверие към Георгиу, но какво ли си мисли сега?

Феновете питат: Нормално ли е Спартак да губи от клуб с далеч по-малък бюджет и чийто футболисти тренират само два пъти в седмицата?

Нормално ли е Спартак да губи още точки в първия кръг, след като единствен в групата е тренирал непрекъснато от средата на май?