Съдия попречи на Монтана срещу Берое. Черно море ще чака за Топ 6 до понеделник

24.04.2021 / 21:57 0

Снимка Булфото

Монтана и Берое направиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на ефбет лига. Така Берое събра 37 точки и влиза в топ 6 като пети отбор в класирането. Черно море има същия актив, но заралии са с по-добри показатели в преките им двубои.

Така Черно море ще трябва да изчака резултата от срещата ЦСКА 1948 - Локомотив в понеделник. Ако столичани не спечелят, Черно море ще продължи участието си в първенството с още 5 мача в Топ 6.

Ако ЦСКА 1948 победи, "моряците" остават в първата четворка като остават основен фаворит за седмото място, което осигурява бараж за Европа. Тогава тимът на Илиан Илиев ще изиграе още шест двубоя по пътя към баража.

Монтана може да се чувства ощетен от съдията, тъй като в 5-ата минута той отсъди дузпа за домакините, но не показа червен картон на Алиун Фал, който отклони топката с ръка на метър пред голлинията. След това пък преди удара на Тони Тасев от бялата точка вратарят на Берое Душан Периш излезе пред голлинията и това му помогна да избие топката. Дузпата обаче не бе пребита, въпреки нарушението на правилника.

Впоследствие Иван Минчев изведе напред заралии в 40-ата минута, а Владимир Айтов изравни в 63-тата.

Така Монтана продължава битката за спасение като последен във втората четворка. В момента монтанци имат 20 точки и имат още шест срещи. Славия, който направи 1:1 днес във Велико Търново, е с 23 пункта, а Етър и Ботев (Враца) са с по 22.