Сакраменто без Везенков загуби от Ню Йорк Никс

17.03.2024 / 11:08 0

Кадър: Ютюб

Сакраменто Кингс допусна домакинска загуба с 91:98 от Ню Йорк Никс в мач от поредния кръг на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

За "кралете" не игра българският национал Александър Везенков, който все още не е напълно възстановен контузията си в глезена.

Сакраменто бе в ролята на изоставащ в по-голямата част от мача, но в началото на последната четвърт домакините дръпнаха с четири точки. Те обаче позволиха на Ню Йорк да направи серия от 9:0, а кошмарната им стрелба от игра в заключителните 12 минути ги обрече на поражение. В последния период баскетболистите на треньора Майк Браун реализираха едва шест от общо 26 стрелби, допълва БТА.

За победителите от Никс над всички бе Джейлън Брънсън с 42 точки. Още 15 прибави Донте ДиВинченцо.

За Сакраменто Домантас Сабонис направи "дабъл-дабъл" от 21 точки и 14 борби. С 20 точки, но от цели 19 стрелби приключи Де'Аарън Фокс.