Съпредседателят на Атлантическия съвет у нас Иван Анчев: Цялата философия на войната бе глобално преначертана
кадър: Bulgaria ON AIR
През последните няколко години беше тотално и глобално преначертана цялата философия на войната. Това заяви в предаването "Брюксел 1" съпредседателят на Атлантическия съвет у нас Иван Анчев.
Той коментира темата с руските дронове над Полша.
"Няма да е много далеч технологичният момент, в който вместо войници на бойното поле ще има технически съоръжения, които ще могат да стрелят и да воюват с противника, който и да е той и където и да е той", прогнозира специалистът за Bulgaria ON AIR.
На въпрос на Милена Милотинова има ли риск за България, в контекста на случилото се в Полша, Анчев отговори: "Безспорно винаги има риск и ние трябва да сме подготвени за подобен вариант, за подобен сценарий. Рискът е, ако не толкова пряк в момента, то поне дългосрочен".
"На първо място, защото имаме една враждебна на България и на западната цивилизация държава само на неколкостотин километра от нас. Визирам Руската федерация, която открито ни обяви за врагове. Така че ние в такава среда трябва да очакваме всякакъв вид провокации", подчерта Анчев.
Той е на мнение, че трябва да видим какви са нашите способности за защита от подобен тип атаки.
Според него е добра идея България и Европа да почерпят опит от Украйна за технологичните възможности за защита от руските дронове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

2
0
