Сблъсъци, протести, пожар и стрелба в Казахстан

05.01.2022 / 12:54 1

кадър Nikolay Zhigalin, Туитър

Тежка е ситуацията в Казахстан, след като правителството подаде оставка.

Излъчващ на живо в Туитър казахстански блогър показа как в кметството на най-големия град в страната Алмати гори пожар, а наоколо се чуваха изстрели, предаде Ройтерс.

Сградата беше обградена от демонстранти, които изглежда успяха да преодолеят кордона на силите за сигурност, въпреки че последните използваха срещу тях шокови гранати, като взривовете се чуваха в целия център на града.

Протестите започнаха в западната част на бившата съветска република в неделя заради увеличаването на цените на горивата и доведоха до оставката на правителството, предаде БТА.
 


Новинарският портал zakon.kz, цитиран от ТАСС, съобщи, че в кметството на Алмати са проникнали демонстранти и е избухнал пожар.

Подпалена е била и сградата на прокуратурата в града.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
... (преди 4 години)
Рейтинг: 31972 | Одобрение: 8557
"Протестите започнаха в западната част на бившата съветска република в неделя заради увеличаването на цените на горивата и доведоха до оставката на правителството, предаде БТА." А евро-раята спи, докато вълците правят милиони на ден от разно енергийни борси, зелени сделки и въглеродни емисии

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама