Седми протест срещу еврото днес във Варна, този път като автошествие
Булфото
Седмият пореден протест срещу въвеждането на еврото в България ще се проведе във Варна днес, 12 юли 2025 г., от 17:00 ч. Събитието ще започне с автошествие, което ще тръгне от паркинга на магазин „Метро“ и ще премине по основните улици и булеварди в града.
Инициативата е организирана от партия „Възраждане“, която призовава гражданите да се включат в мирната демонстрация, за да изразят несъгласието си със замяната на българския лев с еврото. Под мотото „НЕ на еврото! Ще запазим лева! Нито крачка назад – борбата тепърва започва!“, протестиращите ще отправят своето послание към властите.
Според организаторите, въвеждането на еврото крие сериозни рискове за икономическата независимост на страната и заслужава широка обществена дискусия. Те настояват за запазване на националната валута и отлагане на присъединяването към еврозоната.
Шествието ще започне около 18:00 ч., като участниците ще преминат с автомобилите си през централни градски артерии, за да привлекат общественото внимание към каузата си. Очакват се участници от цялата област, пише Морето.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

0
0
