Семейство получи рекордна сметка за вода от 6 110 лева

17.03.2025 / 07:19 4

Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова тв

6 110 лева за вода е получило семейство от село Ресново, община Елин Пелин. Това е равносилно на 2 500 кубика изразходвана вода. След проверка на ВиК не е установена повреда на водомера. Възможно ли е едно домакинство да изразходва толкова много вода и защо от дружеството не могат цяла година да установят какъв е проблема за високата сметка.

От три години живеем в тази къща и като гръм от ясно небе дойде сметката за 2 500 кубика. От ВиК трима различни служители дойдоха да правят проверка и казаха, че няма как да стане.  Някои от тях имат огромен стаж в професията и случаят с нас за тях е изумителен, коментира потърпевшият мъж пред Нова тв.

Последната нормална сметка семейството  е получило през октомври 2023 година, когато стойността й е била за около 12 – 13 лева.

От ВиК казват, че високата сметка така или иначе трябва да се плати, коментира съпругата.

Моля да заповяда директорът на ВиК в София – област да види какво се случва, тъй като от дружеството в Елин Пелин настояват, че семейството като съвестни хора трябва да си плати високата сметка, независимо че не е открита причината за нея.

В имота на семейството теч няма, нито басейн. Самият водомер е бил взет от ВиК дружеството за проверка и отново не е установен проблем. 

Оказва се, че докато сметката не се плати върху нея ще се начисляват лихви, което вече така или иначе се случва, а остане ли непокрита, семейството е заплашено от среща и със съдия-изпълнител.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
0
0
Радостин (преди 8 месеца)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Водомерът е повреден. ВИК никога няма да си признаят. 
Всеки да си получи заслуженото !
2
0
уйчо (преди 8 месеца)
Рейтинг: 120515 | Одобрение: 6490
В Япония нещо бегло подобно на това се е случило преди двеста години, но си имат термин - "веикато ниготури".
2
0
kris (преди 8 месеца)
Рейтинг: 541806 | Одобрение: 101536
Скапан, шибан Булгаристан.....И на Енергото да му иба мамата !!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама