Сенатът на САЩ прие плана за подпомагане на на пострадалите от пандемията в САЩ

07.03.2021 / 13:30 0

Снимка Pexels

САЩ ще се погрижат за народа си. Сенатът на американския Конгрес прие днес плана на американския президент Джо Байдън за икономическо подпомагане на пострадалите от пандемията в САЩ. Планът е в размер на 1,9 трилиона долара, предадоха световните агенции.

В подкрепа на плана гласуваха 50 сенатори срещу 49 сенатори. Нито един републикански сенатор на подкрепи плана. Няколко републиканци дори напуснаха пленарната зала веднага след вота, предаде БТА. 

Планът, съдържащ се в законопроект, в хода на обсъждането в Сената обаче претърпя редица изменения. Ето защо сега измененият проект ще бъде върнат в Камарата на представителите за одобрение в новия му вид. След това той ще бъде представен на президента Байдън за подпис.

Очаква се демократите, които имат контрол над Камарата на представителите, да одобрят бързо законопроекта, за да може Байдън да го обнародва до 14 март, когато изтича срокът за изплащане на обезщетения за безработица на пострадалите от коронавируса американци.

В законопроекта е заложена сумата от 400 милиарда долара, които ще бъдат изплатени под формата на еднократна сума от 1400 долара на повечето американци. По 300 долара седмично ще бъдат плащани като обезщетение за безработица на 9,5 милиона останали без работа заради коронавирусната криза американци. Предвидени са и 350 милиарда долара помощи за щатските и местните власти, в чиито бюджети се отвори дупка заради пандемията.


/24 часа

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама