"Северен поток 2" може да спести на европейците до 8 милиарда евро годишно

29.04.2019 / 11:11 2

Газопроводът "Северен поток 2" може да спести на европейците до 8 милиарда евро годишно, пише Life.ru.


 

Още със стартирането му цените на газа ще паднат с 13%, съобщава пресслужбата на Nord Stream 2 AG. Целта е той да започне да функционира през 2020 г. .

"Ако газопроводът бъде построен до края на 2019 г. и се пусне в експлоатация през 2020 г., европейските семейства ще имат достъп до по-евтин източник на газ и ще спестят 8 милиарда евро годишно", заявиха от пресслужбата на компанията.

Както беше отбелязано, това ще се случи поради 13% намаление на цените. Смята се, че общият капацитет на проекта „Северен поток 2“ ще достигне 55 милиарда куб. м газ годишно. Според плана, газопроводът ще се движи от брега на Балтийско море до Германия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама