Северна Корея потвърди, че е извършила нов ядрен опит

09.09.2016 / 11:06 0

Кадър: БНТ

Северна Корея е извършила нов ядрен опит. Това съобщи правителствен източник пред световните медии и уточни, че тестваната бомба е с мощност най-малко 10 килотона, съобщава "Стандарт".

Мощността на изпитания заряд е с шест килотона по-малко от бомбата, която САЩ пуска над Хирошима, твърдят от Сеул. 

Припомняме, че по-рано в страната имаше земетресение с магнитуд от 5,3 по Рихтер, което според специалисти е изкуствено. То бе регистрирано близо до полигон за ядрени изпитания. Специалисти твърдят, че трусът е предизвикан от ядрените тестове.

Очаква се Съветът за сигурност на ООН да проведе извънредно заседание тази вечер. Съединените щати, Япония и Южна Корея определиха действията на Пхенян като сериозна провокация.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама