Силен дебют на Мартин Минчев в Турция

16.09.2023 / 23:19 0

Снимка Фейсбук, Ризеспор

Престоят на юношата на футболния Черно море Мартин Минчев в турското първенство започна перфектно, след като тимът му Чайкур Ризеспор победи като гост Коняспор с 2:1 в среща от 5-ия кръг на шампионата.

В Коня домакините поведоха с гол на Угурджан Язгълъ в 34-ата минута.

В търсене на обрата, треньорът на гостите пусна Мартин Минчев и Джонджо Шелви в игра в 74-ата минута. За българския национал и за бившия футболист на Ливърпул това бе официален дебют за тима от Ризе.

В края на мача Ризеспор притисна своя съперник и в 89-ата минута Густаво Сауер изравни от дузпа. С основна заслуга за нея бе Мартин Минчев, който проби по лявото крило, нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Сьонер Дикмен и съдията посочи блата точка, пише Dsport.

Това обаче не бе всичко и във втората минута на добавеното време Шелви подаде към Адолфо Гаич, който порази вратата на Паул Бернардони и така донесе успеха за тима на Мартин Минчев.

По този начин Чайкур Ризеспор събра 10 точки и се изкачи на първото място в Турската Сюперлига, а Коняспор е 4-и с 8 точки в актива си.