Симона Дянкова е №1 на Варна за април 2018

23.05.2018 / 16:10 0

Състезателката по худ.гимнастика на ЧАР-ДКС  и капитан на националния ансамбъл-жени Симона Дянкова бе избрана за спортист на Варна за месец  април`2018. Симона спечели 5 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медали от световните купи в Москва, София и Баку.

За отбор на месеца категорично бе избран тимът по ветроходство на Черно море Бриз. Състезатели на този клуб спечелиха общо  3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала от регата „Бриз“, 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала от международна регата „Несебър“.

За №1 на варненското спортно училище е обявен състезателят по спортна гимнастика на ГСК „Интеркомгруп Черноморски юнак“ Божидар Златанов. Успехите на Божидар:

I    отборно    ДЛОП за ДЮВ I етап – зона „Север“, ЮМВ    Варна
I    многобой    ДЛОП за ДЮВ I етап – зона „Север“, ЮМВ    Варна
I    многобой    МТ „International Junior Team Cup“, индивидуално юноши до 14 г.    Германия
I    висилка    МТ „International Junior Team Cup“, индивидуално юноши до 14 г.    Германия
II    успоредка    МТ „International Junior Team Cup“, индивидуално юноши до 14 г.    Германия
II    земя    МТ „International Junior Team Cup“, индивидуално юноши до 14 г.    Германия
II    халки    МТ „International Junior Team Cup“, индивидуално юноши до 14 г.    Германия
XIII    отборно    МТ „International Junior Team Cup“, юноши до 14 г.    Германия
Снимка на SWIM Team - Asteri.
Победител в онлайн гласуването на едноименния сайт „Спортист на Варна“ стана плувкинята Лора Великова от ПСК „Астери“. Лора спечели 4 златни медала от „Талент къп“ и постави национален рекорд. Тя е с приз за най-добра състезателка при родените 2007 г от международен турнир в Норвегия „Талент къп“.