Синоптик огласи кога спират валежите

17.05.2025 / 12:47 0

Кадри Пиксабей

Доста хладен май имаме тази година за разлика от няколкото предходни, когато лятото започваше от април. Това прогнозира и професор Рачев.

До момента имахме хладен май, но не е толкова дъждовно, колкото трябва. Температурите ще се покачат в следващите дни. Ще си е хладно за сезона, 12 градуса на места, а на Изток – 15. Над 1500 м се очаква сняг. На морето ще е хладно, около 19 градуса ще е там. Валежи ще има и в Източна България, но ще се преместят към Северна Македония и Адриатическото крайбрежие, добави Рачев, предаде Вихрогон.бг.

Все пак успокои абитуриентите за времето на баловете.

Май ще си отиде по-хладен от обикновеното, но към празничните дни ще е по-топъл, Може да има дъжд за 2-3 часа през деня, но ще има и слънце, каза климатологът.

Той направи прогноза и за лятото.

То се очертава да е топло, даже горещо. Април месец е поредният месец, в който средната глобална температура превишава с градус и половина, обясни проф. Рачев.

За петък е обявен е жълт код в 18 области на Западна и Централна България за интензивни валежи.
Максималните температури ще са от 12° в западната част от страната до 20° в източната, за София - около 12°.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама