Синоптик предупреди за геомагнитна буря
Редактор: Недко Петров
Стопкадри бТВ
През нощта срещу сряда небето над страната ще бъде ясно, но предстоят отново краткотрайни сутрешни мъгли в равнините, котловините и около водните басейни.
Утре ни очаква още един слънчев ден, с малко по-високи температури от днес. Максималните ще бъдат между 13 и 18 градуса, а в София около 15. В Пловдив живакът ще удари 16, а във Варна – 14.
Атмосферното налягане продължава да се повишава и ще е по-високо от средното за този месец.

Според прогнозата за космическото време в сряда ще има слаба геомагнитна буря от най-ниската степен и метеочувствителните хора може да изпитват дискомфорт, обяви синоптик.
По нашето Черноморие ще има сутрешни мъгли, а към обед се очаква слънчево време със слаб вятър. Максималните температури там ще са летни - между 10 и 14 градуса.
Баба Марта обещава слънчево време и в планините, където вятърът ще е слаб до умерен. Максималните температури вече ще са положителни, между 4 и 10 градуса.
През следващите дни в сутрешните часове пак ще има краткотрайни мъгли над низините, а към обед времето ще е предимно слънчево и топло.
В петък минималните температури ще са между минус един и плюс четири градуса, а максималните между 15 и 20.
В събота и неделя изгледите са за по-значителни временни увеличения на областта. Тогава и дневните температури съвсем слабо ще се понижат. По нашето Черноморие очакваме умерен вятър, който в неделя ще утихне, каза още по бТВ Боби Лазаров.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

