"Сивите гъски" с първа загуба във Втора лига на МФЛ-Варна

10.12.2018 / 12:35 0

След осем победи в първите осем кръга най-после се намери отбор, който да нанесе първа загуба на лидера във Втора лига на МФЛ-Варна Grey goose. "Сивите гъски" паднаха с 0:1 от третия във временната таблица MFC Pulse. Двубоят бе доста интересен за зрителите в Спортен комплекс "Гетсби". Единственият гол падна в 12-ата мин. на двубоя, а негов автор бе Красен Георгиев след пас на Дейвид Холусорми. Така MFC Pulse събра 20 точки и е на четири от лидера.

Вторият в подреждането MFC TNT записа трудна победа с 5:3 над Сони-М. През първото полувреме паднаха цели шест гола. Йордан Николов даде аванс на Сони-М в 8-ата мин., но до 13-ата "динамитите" обърнаха чрез Петър Добрев и Галин Иванов. Валентин Иванов успя да изравни, но до почивката TNT дръпна с 4:2 след попадения на Димитър Желязков. Николов успя да върне донякъде интригата в 32-ата мин., но Желязков сложи точка на спора две по-късно.
МФК Ботев 18 излезе на четвърто място след трудна победа с 3:2 над FC INTERSTARS. Стилиян Тръпков и Стоян Данаилов дадоха аванс на "канарчетата" до 10-ата мин., а Добромир Николов в 11-ата и Тодор Дилов в 34-ата изравниха за "звездите". Минута преди края Петко Петков донесе успеха на своите след пас на Тръпков.
Трета поредна победа записа отборът на МФК Хищници. Този път тя бе с 3:0 над АФК Албион. Диан Найденов вкара първите два гола в 3-ата и 15-ата мин. след пасове на Станислав Михайлов, който сам реализира третото попадение в 28-ата.
МФК Владислав записа трети успех в последните четири кръга, като този път надигра АФК Абсолют с 3:2. Галин Киров откри резултата във втората мин., а Венелин Георгиев удвои в 11-ата. Кенан Хюсню намали в 14-ата мин., но минута по-късно Георгиев покачи на 3:1. Ивайло Костов оформи крайния резултат малко преди края на двубоя.
Така приключи първото завъртане във Втора лига, а второто стартира в неделя.