"Сивите гъски" взеха дербито с TNT и дръпнаха с 10 точки на върха във Втора лига

18.02.2019 / 11:45 0

Отборът на Grey goose спечели дербито от 17-ия кръг на Втора лига от МФЛ-Варна. "Сивите гъски" биха с 3:1 втория в класирането MFC TNT и дръпнаха с 10 точки на върха. "Динамитите" стартираха по-силно в двубоя и поведоха в резултата чрез Деян Стоянов, който се разписа в 13-ата мин. 60 секунди преди края на първата част Цанко Иванов успя да изравни. През втората част лидерът в таблицата вкара нови две попадения като техни автори бяха Марин Сираков (22`) и Тони Атанасов (40`). Това бе гол №22 за лидера в листата на реализаторите Атанасов.

Третият MFC PULSE не успя да се възползва от поражението на TNT, като загуби в този кръг от последния АФК Абсолют с 2:6. Тимът все пак поведе в резултата чрез Красен Георгиев в 7-ата мин., но последваха шест безответни гола. Три от тях бяха дело на Радостин Петков (12`, 22`, 31`), а по един вкараха Кенан Хюсню (20`), опитният Александър Ангелов (34`) и Здравко Великов (36`). В края на мача Наско Младенов върна още едно попадение, за да стане загубата на Pulse по-почетна. Трябва да се отбележи, че това е трета победа в последните четири мача за тима на Абсолют, а за третия в класирането загубата е трета поред.

Сони-М загуби с 3:4 от АФК Албион. Двубоят протече доста интересно, като четвъртият в таблицата дръпна с 2:0 в резултата още до 9-ата мин. след два точни удара на Симеон Тодоров. Свилен Борисов намали в 13-ата мин., а в 29-ата Ивайло Янков изравни за "островитяните". Сони-М отново поведе в 31-ата мин., когато се разписа Валентин Иванов. Минута след това Албион изравни чрез Свилен Борисов, а в последните секунди Ивайло Янков направи пълния обрат и донесе победа №5 на своя тим.

МФК Ботев-18 спечели друг голов трилър - с 5:3 над МФК Хищници. От 6-ата до 14-ата мин. паднаха цели пет гола. "Канарчетата" на два пъти изоставаха в резултата след голове на Диан Найденов и Станислав Михайлов, но Стилиян Тръпков, Диян Господинов и Иво Игнатов вкараха за 3:2 за Ботев. През втората част Иво Игнатов направи 4:2, но Борислав Алексиев върна интригата. В самия край на мача Стилиян Тръпков оформи крайното 5:3 за "жълто-черните" с втория си гол.

FC INTERSTARS записа четвъртата си победа този сезон, след като надигра с 3:2 МФК Владислав. "Звездите" поведоха чрез Тодор Дилов в 7-ата мин., но владиславци обърнаха резултата до края на полувремето след два гола на Венелин Георгиев. През втората част Диян Минчев и Добромир Николов донесоха трите точки на INTERSTARS.