Скандал! Поругаха минута мълчание за жертви на тероризма (Видео)
Огромен скандал разтърси футболния свят след снощната световна квалификация между Саудитска Арабия и Австралия (2:3) в Аделаида. Домакините обявиха минута мълчание в памет на жертвите на терористичните атентати в Лондон и Манчестър в последните дни, но опонентът им не се присъедини.
Говорител на местната футболна асоциация обясни, че гостите са отказали да участват в проявата на почит още преди началото на срещата, тъй като подобни действия не кореспондират с техните разбирания и религия. Саудитите допълниха, че почит за загинал човек се отдава с молитва или дарение, а не с минута мълчание.
По-паметливите обаче контрираха в социалните мрежи с момент преди началото на приятелския мач между Барселона и Ал Ахли през 2016 година в Доха, когато отборът от Саудитска Арабия също се нареди в центъра на терена за минута мълчание заедно с Барса в памет на жетвите от самолетната катастрофа с бразилския Шапекоензе.
_457x876.jpg)
_454x836.jpg)
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

