Слънце в събота, в неделя захладнява по морето
Утре преди обед ще е предимно слънчево. Следобед ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Малка е вероятността за валежи по Черноморието. Във вътрешността вятърът ще остане предимно слаб от запад, а по Черноморието ще се обърне от юг-югоизток, ще е слаб, следобед до умерен. При валеж не са изключени и временни усилвания на вятъра. Максимални температури 23-28 градуса, за Варна около 26.
Вълнение на морето 1-2 бала. Температура на морската вода 21-24 градуса.
Изгрев на Слънцето за Варна в 5 часа и 30 минути, залез в 20 часа и 50 минути. Продължителност на деня – 15 часа и 20 минути – вторият от двата най-дълги дни.
Изгрев на Луната за Варна – 9 часа и 23 минути, залез – 23 часа и 20 минути. Фаза – четири дни след новолуние.
Във Варна най-високата температура на 19 юни /32.7 градуса/ е измерена през 1977 година, най-ниска /9.6 градуса/ през 1989 година.
Изгледи за периода 21-23 ЮНИ:
В неделя със слаб до умерен северозападен вятър ще проникне по-хладен въздух. Облачността ще се увеличи и на много места ще паднат краткотрайни валежи с гръмотевици и временно усилване на вятъра. Дневните температурите ще се понижат, по-чувствително във вътрешността и преобладаващите максимални ще са между 18 и 23 градуса.
В понеделник и вторник ще има променлива облачност, по-значителна следобед. Главно през първия ден на места отново е възможно да превали слаб дъжд. Вятърът постепенно ще отслабне. Минималните температури слабо ще се понижат, а максималните ще се повишават с по 1-2 градуса.
Следете всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна в Petel.bg!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!

