Слави Василев: България ще спечели от Съвета за мир, защото ще има пряка връзка с Тръмп

23.01.2026 / 10:12 4

кадър Нова нюз

редактор Веселин Златков

Който и да управлява България, след включването ни в Съвета за мир на Доналд Тръмп, ще има пряка връзка с американския президент, а в тази ситуация в света това носи стопански ползи, това каза по Нова нюз политологът Слави Василев. Той обясни, че членството ни в НАТО и ЕС не произвежда никаква външна политика, а сега показваме, че можем да имаме самостоятелна такава.

България се нареди в световните новини и с влизането си в съвета и с присъствието в него на Николай Младенов, каза още Василев и допълни, че дипломатът ни продължава добрата позиция, която България е имала в миналото.

Политологът, който преди дни публично заяви, че ще е част от политическия проект на Румен Радев, каза също, че страната ни не трябва винаги да чака една или друга държава да вземе позиция, за да я повтори. Според него включването ни в Съвета за мир компенсира, че се чувстваме малки и смачкани на фона на другите държави.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
gospodin (преди 4 месеца)
Рейтинг: 13037 | Одобрение: -1153
от връзката ис тръмпалчо българия нищо няма да спечели - само ще загуби... това, че някои лица ще спечелят, ако излязат от списъка "Магнитски" е отделе въпрос...
1
0
kjk (преди 4 месеца)
Рейтинг: 212761 | Одобрение: 21391
Може да е от лотарията на Черепа !!!
4
0
Серж (преди 4 месеца)
Рейтинг: 240923 | Одобрение: 48723
Или усмивка пред строя....
4
1
kris (преди 4 месеца)
Рейтинг: 618696 | Одобрение: 121101
Този никога не е бил особено умен, даже хич....България ще спечели единствено и само брошка от лотарията.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама