Слави Василев: Румен Радев постигна всичко, каквото може да се постигне в политиката
Кадър БНТ
Политолог разкри какво очаква от втория президентски мандат на Румен Радев.
През втория си мандат като президент ролята ня Румен Радев би могла да се разшири. Той вече е спокоен, защото е постигнал всичко, каквото може да се постигне в българската политика. Това сподели в студиото на "Още от деня" по БНТ политологът Слави Василев.
По отношение на ниската избирателна активност Василев посочи, че политическият процес у нас "се е проточил много дълго" и това е уморило избирателите.
Освен това бих искал да кажа, че избирателните списъци в България отдавна не са актуализирани, т.е. избирателната активност е доста по-висока от тази, която се съобщава, добави още той.
По темата с формирането на редовно правителство политическият анализатор изрази мнение, че този път такова ще бъде излъчено заради политическата воля на партиите. В тази връзка тук идва и основната роля на президента, който ще трябва да гарантира, че онази промяна, за която се бори, ще бъде реализирана от бъдещото мнозинство в парламента.
Неговата роля (на Радев, бел. ред.) ще е съществена, имайки предвид, че в новата водеща политическа формация има двама негови бивши министри. Борисов винаги решаваше проблемите ad hoc, докато Кирил Петокв олицетворява генерализационната промяна на българската политика, отбеляза в заключение Слави Василев, пише Novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

0
0
