След 4 години: Спартак се завърна в професионалния футбол!

11.05.2019 / 18:49 2

След пауза от 4 години Спартак се завърна в професионалния футбол. Това стана факт току що, след като варненци победиха Светкавица с 2:1 в двубой от XXIX кръг в Топ 6 на Трета лига – Североизточна група в Търговище и се завърнаха във Втора лига.

Спартаклии взеха 14-а поредна победа и два кръга преди края са недостижими на върха, тъй като са с преднина от 12 точки пред втория Суворово, който има два мача по-малко.

Както е известно, Спартак изпадна от Втора лига в края на февруари 2015 година, когато клубът уведоми с писмо БФС, че се отказва от участие в пролетния полусезон поради финансови причини.

Гостите поведоха през първото полувреме с 2:0 след голове на Валентин Веселинов в 17-ата минута и Стефан Иванов в 31-вата, а в 45-ата минута Васко Боев изтърва дузпа. Неговият шут от бялата точка премина край вратата.

Срлед почивката Севдалин Стайков си вкара автогол в 58-ата минута и домакините намалиха на 1:2.

Съставът на Спартак: Иван Иванов, Александър Йовчев, Севдалин Стайков, Боян Илиев, Стефан Иванов, Мирослав Георгиев (46 – Тодор Маринчев), Васко Боев, Валентин Веселинов (83 - Милен Николов), Беадир Беадиров, Румен Николов, Юлиан Загоров (46 – Ивайло Русев).

След успеха футболистите на Спартак отидоха да поздравят своята агитка (на снимката). Над 50 ултраси бурно аплодираха играчите, а после продължиха да се радват с тях и пред автобуса.