След 62 години Черно море победи Левски в София, варненци играха едно полувреме с 10 души

24.10.2020 / 22:13 1

Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море наруши една дългогодишна черна серия срещу Левски в София.

След пауза от 62 години варненци отново победиха "сините" в елита в София и излязоха на пето място.

Левски допусна обрат у дома срещу 10 от Черно море и загуби в мач от 10-ия кръг на efbet Лига с 1:2.

Мартин Райнов (20) даде аванс на „сините“, а в края на полувремето Илиан Илиев-младши бе изгонен с втори жълт и червен картон.

С човек по-малко „моряците“ изравниха чрез Матиас Курьор (55), а след това стигнаха и до пълен обрат след гол на Васил Панайотов (69).

Още в 9-ата минута Цветомир Панов отклони топката по много опасен начин към собствената си врата, но Иван Дюлгеров улови спокойно, пише Блиц.

Сякаш от нищото в 20-ата минута домакините поведоха с първия си точен удар. Здравко Димитров качи топката на главата на Найджъл Робърта в наказателното поле, а холандецът намери непокрития Мартин Райнов, който от няколко метра не пропусна за 1:0. Две минути по-късно Левски имаше шанс и за втори гол, но Робърта пропусна от добра позиция.

Минута преди края на първата част нещата за гостите станаха още по-неприятни, след като Илиан Илиев-младши фаулира Мартин Райнов и след втори жълт и червен картон бе изгонен.

След почивката с човек по-малко обаче играчите на Илиан Илиев-старши надиграха "сините". В 55-ата минута Исмаил Иса напредна по десния фланг и центрира по земя, а Матиас Курьор се пребори за топката с двама и разстреля Николай Михайлов за 1:1. Четири минути след това момчетата на Георги Тодоров имаха огромен шанс да излязат напред в резултата за втори път, но Дюлгеров спаси два удара на Робърта, а Ивайло Найденов шутира над вратата.

В 69-ата минута се стигна и до пълен обрат на "Герена". Ивайло Найденов се намеси нескопосано при корнер за “сините“ и подари топката на Васил Панайотов. Халфът напредна сам цели 50 метра и преодоля Михайлов за 1:2.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2
1:0 Мартин Райнов (20), 1:1 Матиас Курьор (55), 1:2 Васил Панайотов (69)

Най-интересните моменти от срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - Спокойна игра в първите минути от мача, и двата тима чакат грешка на съперника
8 -  Паулиньо направи добър пробив по крилото и центрира към Краев, който се размина с топката, а бранителят на гостите Цветомир Панов така отигра, че за малко не си вкара автогол, но все пак вратарят Иван Дюлгеров спаси
20 -  ГОООЛ за Левски! "Сините" поведоха с първия си точен удар. Здравко Димитров центрира за Найджъл Робърта, а холандецът ангажира двама бранители и с глава свали за непокрития Мартин Райнов, който от близка дистанция вкара на Дюлгеров за 1:0
21 -  Найджъл Робърта получи топката на изгодна позиция и шутира, но тя опъна мрежата на вратата от външната страна
29 - Здравко Димитров нахлу отдясно към наказателното поле, но Цветомир Панов го спря и му отне топката
35 - Исмаил Иса се откъсваше и бе спрян от Алекс Петков, който бе официално предупреден с жълт картон
36 - Илиан Илиев-младши шутира от пряк свободен удари и топката рикошира в стената, а след това Николай Михайлов я хвана
41 - Матиас Курьор се озова в опасна близост до вратата на "сините", но бе отсъдена засада
44 - Неточен удар на Илиан Илиев от далечна дистанция
45+1 - Здравко Димитров центрира в наказателното поле и Иван Дюлгеров боксира топката
45+2 -  Илиан Илиев-младши си изкара втори жълт и червен картон за нарушение срещу съперник
45+3 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме
55 -  ГОООЛ за Черно море! Исмаил Иса напредна по дясното крило и центрира по земя, а Матиас Курьор се пребори с двама бранители и реализира за 1:1
59 - Робърта засече с глава центриране на Димитров, но Дюлгеров беше на мястото си и спаси, а след това се намеси и при добавката на нападателя. Накрая Ивайло Найденов шутира над вратата
69 -  ГОООЛ за Черно море! "Сините" изпълниха корнер и Ивайло Найденов се намеси нескопосано, за да подари топката на Васил Панайотов, който напредна сам в рамките на 50 метра и разстреля Николай Михайлов за 2:1
75 - Играта се накъса и преобладаваха нарушенията и смените

Левски: 13. Николай Михайлов, 5. Ивайло Найденов, 3. Живко Атанасов, 2. Алекс Петков , 14. Матео Стаматов (6266. Орлин Старокин), 4. Мартин Райнов  , 28. Тома Даске, 11. Здравко Димитров (81 - Марин Петков), 89. Андриан Краев (6118. Насиру Мохамед), 7. Паулиньо (75 - Илия Димитров), 17. Найджъл Робърта (80 - Стивън Петков)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков, 18. Насиру Мохамед, 29. Деян Иванов, 45. Илия Димитров, 66. Орлин Старокин, 88. Марин Петков
Треньор: Георги Тодоров

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 33. Мирослав Енчев, 2. Цветомир Панов, 70. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов , 7. Родриго Вилела (73 - Леандро Андраде), 10. Илиан Илиев , 19. Матиас Курьор  (90+1 - Мехди Букаси), 9. Исмаил Иса (82 - Родриго Енрике)

Резерви: 26. Иван Дичевски, 32. Мартин Дичев, 99. Дани Кики, 8. Емил Янчев, 15. Леандро Андраде, 72. Родриго Енрике, 11. Мехди Букаси
Треньор: Илиан Илиев