След съдийска тесла: Черно море загуби за първи път в Елитната група до 15 години

11.09.2019 / 13:10 1

Отборът на Черно море записа загуба с 0:2 при гостуването си на Витоша 13 в мач от 3-ия кръг на Елитната група до 15 години, игран в София. “Моряците” завършвиха срещата с 9 души след два червени картона.

Варненци започнаха добре срещата и през първата част пропуснаха няколко добри ситуации да открият резултата. Пред гола се разминаха Любомир Найденов и Радослав Петров. В самия край на полувремето не логично, с оглед случващото се на терена, домакините стигнаха до гол. Той падна след центриране от корнер. Това бе и единствената ситуация за Витоша през първите 35 минути (б.а. 15-годишните играят две полувремена по 35 минути).

След подновяването на играта Константин Николов фаулира футболист на домакините, за което получи директен червен картон. Решението на съдията е било продиктувано от това, че играчът на варненци е бил последен в защитата. От щаба на гостите обаче са категорични, че това не е било така и освен, че десният бек е бил на добра позиция, за да успее да се намеси в ситуацията, нападателят се е движил с топката към мястото за изпълнение на корнер.

Въпреки това през втората част Радослав Петров можеше да изравни, но от малкия пеналт стреля с глава в гредата. В средата на полувремето Константин Веселинов изби топката с шпагат в наказателното поле на гостите, след което нападател на Витоша падна в пеналта. Главният рефер обаче посочи бялата точка и показа втори жълт картон на Веселинов. Домакините реализираха отсъдения наказателен удар, а Черно море доигра срещата с двама души по-малко.

“Ужасно съдийство. Винаги съм бил реалист и когато моят отбор не играе съм бил критичен, но днес просто съдиите искаха мачът да завърши с победа за Витоша. За първи път виждам такива отсъждания откакто съм треньор в детско-юношеския футбол. Явно и при по-малките футболисти реферите си позволяват да влияят на крайния резултат”, каза треньорът на Черно море Станислав Стоянов.

Това е първа загуба за “моряците” от началото на шампионата. В следващия кръг варненци приемат тима на Спартак Плевен. Мачът е от 10 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост в събота.

Съставът на Черно море: Сава Дичевски, Константин Веселинов, Михаил Николаев, Константин Николов, Александър Попов, Дейвид Луканов, Николай Костадинов (65-Динко Тенев), Валентин Калъчев (67-Виктор Арсовски), Радослав Петров (67-Васил Атанасов), Любомир Найденов (36-Кристо Яначков), Кристиян Евдокиев.