След триумфа в Москва: Гимнастичките ни се прибраха у дома

19.02.2018 / 13:58 2

В руската столица гимнастичките ни спечелиха два златни и два сребърни медала
След триумфа в Москва, златните момичета се прибраха в България. В руската столица гимнастичките ни спечелиха 7 медала, припомня Нова тв.

В първия ден ансамбълът в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Лаура Траатц и Теодора Александрова спечелиха сребърното отличие в многобоя. Неделният ден започна с бронзовия медал на Ерика Зафирова от съпътстващия турнир при жените.

Истински триумф на българските гимнастички бяха финалите на отделните уреди. Ансамбълът спечели златен медал във финала с пет обръча и сребърен във финала с три топки и две въжета.

17-годишната Боряна Калейн взе пълен комплект отличия на финалите на отделните уреди. Българката стана шампионка на топка, взе сребро на обръч и бронз на лента.