Смъртността в България е нелогична и скандално висока

18.01.2024 / 10:05 4

Кадър Ютуб

Страната ни е изправена пред остър дефицит на младо активно население, заяви демографът

България е в демографска криза от повече от 30 години, като част от тези процеси са характерни за целия развит свят. Това каза в ефира на „Добро утро, Европа“ по Euronews Bulgaria писателят и демограф доц. Георги Бърдаров. Той е изготвил доклад относно демографските предизвикателство пред България и как да се справим с тях.

„Раждаемостта е ниска, но тя е ниска по естествени причини, които са характерни и за други държави. Ние имаме обаче други проблеми в България и именно над тях трябва да работим. Един от тях е нелогично и скандално висока обща смъртност в България“, каза още доц. Бърдаров.

"Страната ни е изправена и пред остър дефицит на младо активно население, но има и някои положителни тенденции", каза още той. Сред тях доц. Георги Бърдаров постави повишения коефициент на детност (средният брой родени дежа от жени във фертилна възраст на една територия) от 1,56 на 1,78, което нарежда страната ни на трето място в Европейския съюз.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
cron1 (преди 2 години)
Рейтинг: 163274 | Одобрение: -23791
Някои дори не я доживяват, Крис... Но съм сигурен, че политиците спокойно си харчат огромните пенсии до 90+ г.! 
Марио Кроненберг
5
0
kris (преди 2 години)
Рейтинг: 638354 | Одобрение: 126049
Затова пък възрастта за пенсиониране е една от най-високите в ЕС.....На практика на пенсионерът му остават 2-4, или 5-6 години да си получава пенсийката и после рита камбаната.....!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
5
0
сладкаря (преди 2 години)
Рейтинг: 7117 | Одобрение: 1742
Напълно съм съгласен с написаното от Радостин, но бих добавил и това, че българите не ядат и здравословни храни, защото това което се предлага на пазара са храни ментета, които водят до неизлечими заболявания.
3
0
Радостин (преди 2 години)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Българите живеят в мизерия, стрес, скъпотия и беззаконие отвсякъде. Затова боледуват , лошо ги лекуват и накрая мрат. Кво се чудиш?
Всеки да си получи заслуженото !

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама