Смел Черно море пропусна да бие Апоел, всичко ще се реши в Разград

25.07.2024 / 21:50 1

Стопкадър Диема Спорт

Отборите на Апоел (Беер Шева) и Черно море завършиха 0:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите в Ловеч и така всичко в сблъсъка ще се реши в реванша на 1 август в Разград.

„Моряците“ играха мъдро и тактически дисциплинирано, като през второто полувреме направиха доста футболни неща в атака.

Те могат да съжаляват, че не спечелиха, тъй като създадоха и най-чистото положение в срещата, но Исмаил Иса обаче не успя да преодолее вратаря, когато бе изведен сам срещу него.

Двубоят започна с отлична възможност за символичните домакини от Апоел. Елдер Лопеш проби отдясно и намери Роей Гордана пред наказателното поле. Халфът нанесе техничен удар, който Пламен Илиев успя да избие. След това кълбото се озова в Алон Тургеман, който мигновено шутира и прати топката в лявата греда. След това защитата на "моряците" се справи и изчисти, пише gong.bg.

В 14-тата минута Тургеман получи топката от Роей Гордана в наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и нанесе удар, който след рикошет излезе в корнер. Малко преди да измине половин час игра израелците получиха възможност да изпълнят свободен удар. В наказателното поле на Черно море се получи разбъркване, при което беше отсъдено нарушение срещу Пламен Илиев.

В 39-ата минута варненци организираха първата си по-опасна атака в мача. Васил Панайотов овладя топката в центъра и подаде към Исмаил Иса. Нападателят веднага пусна извеждащ пас за Панайотов, който напредна, но беше застигнат и подаде към Мазир Сула отдясно. Алжирецът опита остро центриране, което беше пресечено от защитник. Минута след това Виктор Попов подаде към Васил Панайотов, а той опита да изведе Исмаил Иса сам срещу Офир Марсиано. Нападателят обаче не успя да отправи силен удар и стражът успя да го блокира.

В 45-ата минута Гай Мизрахи центрира в наказателното поле, където Алон Тургеман шутира от воле, но прати топката над вратата.

На почивката треньорът на Черно море направи две смени. В игра се появиха Андреяс Калкан и дебютанта Асен Дончев, които замениха Николай Златев и Дуду, а малко след влизането си Калкан получи жълт картон.

Втората част започна с равностойна игра, предимно в центъра. Варненци стигнаха до два поредни корнера, от които обаче не последва нищо опасно пред Офир Марсиано.

В 57-ата минута Гай Бадаш получи отдясно и опита слаб удар в близкия ъгъл, но не затрудни Пламен Илиев. Малко след това Асен Дончев получи пред наказателното поле след грешка при изнасянето на топката на символичните домакини и нанесе силен шут, но опасно над вратата.

След час игра Апоел организира бърза контраатака. Топката отново се озова в Бадаш отдясно. Фланговият нападател навлезе навътре и оправи удар, но Илиев беше на висота и улови. В 62-рата минута Ор Блориан засече центриране от корнер, но прати топката опасно покрай далечната греда. Веднага след това българският национал в състава на Апоел Йоан Стоянов беше заменен от Елиел Перец.

В 67-ата минута Исмаил Иса пропусна страхотна възможност за гол. Пламен Илиев подаде спорен пас към Цветомир Панов, като израелски футболист се опита да го пресече, но не успя. Крайният защитник овладя и веднага подаде към Мазир Сула, който с отличен пас изведе Исмаил Иса сам срещу Офир Марсиано. Нападателят напредна с топката и нанесе нисък удар, с но стражът на израелците изби с десния крак.

В 72-рата минута Илиан Илиев извърши трета смяна, като на мястото на капитана Даниел Димов се появи Начо Паис, а в 80-ата минута Иса отстъпи мястото си на Брено Тийшейра, който се появи за първи път в игра от октомври насам.

Именно Брено в 85-ата минута шутира от добра позиция, но след рикошет в крака на съперник топката излезе в корнер.

В 4-минутното добавено време Беркс Бейхан смени Мазир Сула.

Състави

Апоел: 1. Офир Марсиано, 2. Гай Мизрахи, 5. Ор Блориан, 8. Роей Гордана, 17. Алон Тургеман, 18. Ейтан Тиби, 19. Шей Илаяс, 22. Елдер Лопеш, 24. Гай Бадаш, 27. Йоан Стоянов, 77. Ротем Хатуел

Черно море: 33. Пламен Илиев, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов (ж.к.), 6. Виктор Попов, 9. Исмаил Иса (ж.к.), 10. Мазир Сула, 11. Дуду, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 39. Николай Златев, 71. Васил Панайотов