Снежната бура в Испания взе три жертви

09.01.2021 / 18:42 0

снимка pixabay

Три жертви взе снижната буря в Испания. Тя парализира Мадрид, предаде Франс прес, цитиран от БТА.

"В тези изключително трудни метеорологични условия броят на инцидентите е относително малък, но за съжаление имаме трима загинали", каза на пресконференция министърът на вътрешните работи Фернандо Гранде-Марласка.
Телата на мъж и жена бяха намерени от спасителните служби в област Андалусия, след като колата им е била отнесена от придошла река край град Фуенхирола.

По думите на министъра това е най-силната зимна буря за последните 50 години.

Пет области в централната част на страната, в това число Мадрид, обявиха червен код за опасно време.
Снежната покривка в столицата достига 60 см, съобщи ТАСС.

По данни на националната метеорологична служба за едно денонощие в Мадрид са паднали 33 литра сняг на квадратен метър, което не се е случвало от 1971 г., предаде Асошиейтед прес. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама