Снимки в „Петел“: Картонен „хотел“ във Варна помага на котките да оцелеят през зимата

02.01.2019 / 11:10 6

Какво й трябва на една улична котка да оцелее през зимата? Не е кой знае колко много. На първо място храна, което значи или отворен контейнер за смет, или хора, които да изпитват съжаление към бездомните животни и да оставят храна на определени места.

За котките е необходимо и да има къде да се скрият, но това за тях не е особен проблем. На кръстовището на улиците „Ген. Цимерман“ и „Цар Асен I” във Варна има идеално за котешка квартира място. Става въпрос за изоставена къща, която горя това лято.

След пожара тя е оградена, а е и без друго стана твърде мизерна дори и за да приюти отново бездомните хора, които преди това я обитаваха.

Сега къщата е станала царство на уличните котки. Но към нея има и още една „екстра“. Загрижени за животните хора са наредили и кашони, в които четириногите да се настанят. Който познава поведението на котките, със сигурност е забелязал, че картонените кутии за тях са истински магнит. Така че не е изненадващо, че в котешкия „хотел“ винаги има поне по няколко посетители.

Съвсем отделен въпрос е дали подобни импровизирани приюти имат основание за съществуват във Варна. Както знаем, градът има приют за бездомни животни, както и правила за това каква трябва да е грижата за тях, които са записани в наредбата за обществения ред.

Преди време имаше и амбициозни програми за регулиране на популацията на скитащите кучета и котки, но в последно време около тях цари пълно мълчание от страна на местната власт.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама