Спад в предлагането на работа

04.08.2025 / 11:49 0

Пиксабей

Предложенията за работа във всички сектори през юли намаляват, показва анализът на водещата платформа за онлайн обяви в страната.

Според данните от месечния анализ, през юли се отчита спад с 12% или над 5000 работни места по-малко в сравнение с юни.

Продължава да се регистрира спад на предложенията за работа и на годишна база, като през юли той е 7% спрямо юли 2024 година, което означава 3000 обяви по-малко.

Това е шести пореден месец с подчертана тенденция на спад в предлагането на работа, отбелязват анализаторите, предаде БНР.

Спад на обявите се наблюдава във всички сектори. Като причини се посочват периодът на летните отпуски, когато и работодатели, и търсещи работа са по-слабо активни, икономическата стагнация, за която говорят авторите на анализа, и навлизането и усвояването на технологията на изкуствения интелект в работните процеси.

В разгара на сезона с най-голям спад на обявите са секторите "Хотелиерство и ресторантьорство" с 27% или 2000 предложения по-малко. Следват "Производство" - с 12% спад, и "Търговия и продажби" - с 10% по-малко.

В сравнение със същия период на миналата година също се отчитат по-малко обяви във всички сектори, с изключение на строителния, където има ръст от 5%. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама