Спартак се държа мъжки, но изгуби от Добруджа

19.05.2018 / 18:50 4

Отборът на Спартак изгуби от Добруджа с 0:1 в мач от XXXI кръг в Трета лига – Североизточна група на стадион „Локомотив” във Варна.

Варненци играха мъжки и дадоха сериозен отпор на лидера и бъдещ участник в професионалния футбол, но в крайна сметка преклониха глави.

Под дъжда, който беше пороен в началото, домакините бяха по-активният тим.

В 15-ата минута топката рикошира в ръката на играч на гостите, но реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа. 10 минути по-късно след страхотен шут на Ивайло Русев вратарят на добричлии изби топката с върха на пръстите си.

Гостите също имаха един шанс, когато след грешка на спартаклия техен футболист излезе на добра позиция, но би в аут.

След почивката спартаклии отново атакуват и търсят настървено гола, но с добре организирана защита добричлии не допускат да бъде сериозна застрашена вратата им.

В 82-рата минута Добруджа поведе в резултата, след като техен нападател засече подаване на задна греда за 0:1.

Буквално в последните секунди спартаклии пропуснаха да изравнят, след като слабият прехвърлящ удар на Неделчев бе спасен от вратаря.

Съставът на Спартак: Мирослав Марков, Александър Йовчев, Боян Илиев, Вилиян Денчев, Славомир Събков (75 - Иво Михайлов), Илиян Неделчев, Васко Боев, Милен Николов, Михаел Михалев, Ивайло Русев, Десислав Дяков (65 - Емил Илиев)