Спартак 1918 падна с 1:2 в Нови пазар

18.11.2017 / 16:20 15

Спартак 1918 загуби с 1:2 при гостуването си на Ботев (Нови пазар) в мач от 15-ия кръг на Трета лига - Североизточна група.

Домакините поведоха още в петата минута на мача, а малко след това Ерхан Чете удари греда за варненци. Ивайло Русев също имаше шанс да изравни, излизайки сам срещу вратаря, но стреля в аут. Секунди по-късно и домакините удариха греда, а в 32-ата минута Ботев удвои резултата. Спартаковци стигнаха до почетно попадение в 45-ата минута, когато Ерхан Чете излезе сам срещу вратаря, излъга го и се разписа. През второто полувреме на терена се появи 16-годишният страж на Спартак 1918 Георги Стоянов, който показа добри умения, спасявайки две чисти ситуации за гол пред своята врата. Варненци също организираха няколко интересни атаки, но нямаха късмет да стигнат то равенство.

В следващия кръг възпитаниците на Златин Михайлов посрещат Светкавица (Търговище). Мачът е на 26 ноември (неделя).

Съставът на Спартак 1918: Калин Дянков (46 Георги Стоянов), Веселин Костадинов, Вилиян Денчев, Никола Христов, Виктор Димитров, Андрей Николаев, Кирил Кръстев (65 Явор Каравелски), Димитър Кулов, Ивайло Русев, Микаел Асад, Ерхан Чете