"Спартак 1918" с трета пролетна победа
Отборът на "Спратак 1918" победи "Ботев" (Гълъбово) с 2:1 в мач от 17-я кръг на Б група. Това бе трети успех за варненци от началото на пролетта, като тимът има и една загуба. Николай Ботев откри резултата в 35-та минута, като изпревари вратаря на гостите и с глава заби топката в мрежата. Малко след това отново Ботев нацели напречната греда. В 50-та минута "Спартак" удвои аванса си с много красив гол на Иван Минчев. Той се разписа с диагонален удар от воле от около 27-28 метра. Минути след гола Валентин Веселинов пропусна да вкара трето поапдение за домакините, след като вратарят спаси удара му. В 89-та минута резервата Валентин Кьосев успя да намали, но за повече силите на "Ботев" не стигнаха.
Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на "соколите" Кирил Пандев. Той почина днес на 85-годишна възраст.
Спартак – Ботев Гълъбово 2:1
Голмайстори: Ботев (35), Минчев (50); Кьосев (89)
Спартак: Денчев, Събков, Патев, Дянков, Р. Тодоров, Веселинов (77 – Желязков), Минчев, Кямил, Ботев (81 – Смирнов), Борисов (86 – Неделчев), Христов
Ботев Гълъбово: Радев, Али, Добриков, Катранков, И. Иванов, Канев, Коларов, Винков (66 – Кьосев), Ангелов, Вълев (84 – Диков), Халил (53 – Г. Кирилов)
Съдия: Димитър Буров
Жълти картони: Минчев, Събков (С); Али (Б)
Стадион „Спартак“

