Спартак даде сериозен отпор на елитния Пирин

07.07.2021 / 12:47 2

Кадър и видео: Youtube, FC PIRIN BLAGOEVGRAD

Спартак загуби с 0:1 от Пирин Благоевград, но даде сериозен отпор на елитния тим. Проверката в Несебър бе втора за варненци, които преди дни победиха Созопол с 2:1. "Орлетата" пък бяха още по-убедителни и спечелиха с 6:1 срещу созополци, а днешната победа бе трета поред за тях.

Пирин, който е нов член на елита, имаше контрол върху топката в първите минути и логично поведе. В 12-ата минута Станислав Костов беше точен след пас на Венци Бенгюзов - 1:0.

Оттук до края играта беше равностойна, като спартаклии играха добър футбол и имаха положения за гол.

В 27-ата минута Спартак създаде първата си ситуация. Цветан Илиев получи пас от дълбочина и се откъсваше сам срещу вратаря, но върналият се в защита Светослав Дяков изби топката пред крака му и предотврати удара.

В 34-тата минута Сабри шутира силно над гредата.

След почивката за първи път като двойка централни защитници за "соколите" играха новите попълнения Никола Борисов и Иван Пенев.

В първите 20 минути на второто полувреме липсваха интересни ситуации пред двете врати.

В 71-вата минута Сабри нахлу отдясно и от аутлинията опита да върне топката към свой съотборник, но Петър Занев протегна крак и изчисти кълбото.

Съставът на Спартак (1-4-1-2-3): Станислав Нисторов - Архан Исуф, Генади Луго, Ибрям Ибрям, Велислав Боев - Цветан Илиев - Николай Иванов, Александър Стефанов - Мехмед Сабри, Виктор Митев, Георги Бабалиев (Иван Атанасов, Георги Божилов, Владислав Мирчев, Даниел Начев, Никола Борисов, Иван Пенев, Мартин Янакиев, Тодор Кулев).