Спартак громи с 4:0 в Нови Пазар. Десо Дяков продължи да бележи, Емо Илиев с гол №1

28.04.2018 / 17:46 4

Отборът на Спартак разгроми Ботев с 4:0 в мач от XXVII кръг в Трета лига – Североизточна група в Нови Пазар. Десо Дяков продължи головата си серия с нови две попадения, Ивайло Русев също се разписа, а Емил Илиев откри головата си сметка за спартаклии, които бяха подкрепяни от над 50 свои привърженици. Победата е седма за варненци под ръководството на Енгибар Енгибаров напролет.

Варненци установиха превес от самото начало, а домакините само се бранеха и не поглеждаха към другата врата. Удар на Ивайло Русев бе спасен от вратаря, а Десо Дяков шутира в аут.

Логичното, обаче се случи в 33-тата минута, когато голмайсторът на спартаклии Дяков материализира усилията на своите. След центриране отдясно на Йовчев таранът технично насочи топката по земя в мрежата - 0:1.

Пет минути по-късно отново Дяков попадна в прегръдките на съотборниците си. Централният нападател се разписа за втори път с нисък удар след асистенция отдясно на Васко Боев - 0:2.

В 40-ата минута Славомир Събков напусна с разтежение и бе заменен от Илиян Неделчев.

В 55-ата минута Ивайло Русев уцели с глава гредата след пас на влезлия през второто полувреме Емил Илиев. 10 минути по-късно, обаче Русев се коригира и с майсторски шут направи резултата 3:0 за гостите. За попадението подаде Илиян Неделчев отляво.

В 76-ата минута Емил Илиев вкара първия си гол за Спартак. Халфът шутира остро, вратарят успя да закачи топката, но тя се оплете в мрежата - 0:4.

Съставът на Спартак (4-2-3-1): Мирослав Марков – Александър Йовчев, Вилиян Денчев, Боян Илиев, Михаел Михалев – Тодор Маринчев, Милен Николов (46 - Емил Илиев) – Ивайло Русев, Васко Боев, Славомир Събков (40 - Илиян Неделчев) – Десислав Дяков (65 - Иво Михайлов)