Спартак громи с 5:0 в последната проверка

17.02.2018 / 15:54 5

Отборът на Спартак победи юношите до 19 години на Черноморец (Балчик) в последната си проверка преди старта на пролетния полусезон в Трета лига - Североизточна група.

Пред около 100 зрители на стадион "Локомотив" спартаклии играха с настроение, но заради пропуските на Ивайло Русев - на три пъти, и Иво Михайлов не можаха да открият бързо резултата.

Логичното все пак се случи в 33-ата минута, когато Ивайло Русев се разписа за 1:0, а пет минути покъсно отново той излъга вратаря и търколи кълбото в празната врата за 2:0. В 42-ата минута публиката видя рядко срещан гол. Михаел Михалев опита центриране от тъча с левия крак, но топката описа коварна парабола и се заби зад слисания вратар на гостите в мрежата - 3:0.

След почивката Милен Николов и Славомир Събков довършиха съперника с красиви попадения. Николов се разписа в 61-ата минута с майсторски прехвърлящ удар, а в 70-ата минута Събков проби отляво и насочи безпощадно топката в близкия ъгъл - 5:0.

Съставът:

Спартак (първо полувреме): Георги Ставрев, Александър Йовчев, Боян Илиев (36 Вилиян Денчев), Милен Николов, Михаел Михалев, Тодор Маринчев, Васко Боев, Георги Димитров, Ивайло Русев, Милен Бабаджанов, Иво Михайлов

Спартак (второ полувреме): Мирослав Марков (78 Калин Дянков), Александър Йовчев (70 Веселин Костадинов), Вилиян Денчев, Георги Гушлев, Михаел Михалев (79 Виктор Димитров), Тодор Маринчев, Милен Николов, Георги Димитров (77 Кирил Радев), Ино, Десислав Дяков, Славомир Събков