Спартак победи с 3:1 Спортист в Генерал Тошево

22.08.2020 / 19:51 0

Снимка: Фейсбук, Спартак Варна

Спартак победи с 3:1 Спортист (Генерал Тошево) като гост в мач от третия кръг на Трета лига Североизточна група. Варненци бяха водени за първи път от новия си старши треньор Васил Петров.

динственият гол през първата част бе отбелязан от дузпа, изпълнена от Виктор Димитров от състава на домакините.

През втората част гостите направиха пълен обрат. Симеон Симеонов изравни в 56-ата мин. След удар към вратата, стражът на домакините изби и Симеонов отблизо реализира. Две минути по-късно Венцислав Гурков даде аванс на варненци с точен удар в долния десен ъгъл. В 73-ата Янаки Смирнов оформи крайния резултат, след като бе изведен сам срещу вратаря и прати топката покрай него.

Спартаковци бяха подкрепяни от голям брой свои привърженици.