Спартак игра добре срещу лидера, но загуби с 0:1 на "Армията"

18.03.2023 / 19:09 0

Спартак загуби с 0:1 при гостуването си на ЦСКА-София на стадион "Българска армия" в мач от 24-ия кръг на efbet лига.

Домакините започнаха по-силно мача и след едва две минути игра стигнаха до първо добро положение. След като Дюкенс Назон бе спрян, топката стигна до Маурисио Гарсез, който нанесе елегантен удар с левия крак към далечния ъгъл, но Кристиано Фигейредо изби в корнер. В петата минута минута Християн Петров напредна през центъра и нанесе тежък удар от дистанция, но топката излезе в аут.

ЦСКА излезе напред в резултата след 14 минути игра. Брадли де Нойер центрира отляво, Лазар Туфегджич пропусна топката към Маурисио Гарсез, който бе оставен непокрит и безпроблемно прати топката в мрежата на Кристиано Фигейредо от близка дистанция, пише Dsport.

В следващия четвърт час темпото на игра падна, с което намаля и натискът на ЦСКА. "Червените" имаха само териториално преимущество, но без да стигнат до чисто голово положение.

В 33-ата минута Спартак Варна стигна до най-доброто си положение от началото на двубоя. Жоао Марио се измъкна от далеч по-бавния Амос Юга и остана сам срещу Густаво Бусато, но бразилският вратар се справи и изби.

ЦСКА имаше добра възможност за второ попадение 11 минути по-късно. След центриране от ъглов удар Юрген Матей засече с глава и нанесе точен удар, но Фигейредо улови.

Две минути бяха нужни на ЦСКА за първо добро положение през втората част. Тобиас Хайнц получи извеждащо подаване отдясно в наказателното поле, бе изпуснат от Луан и стреля към далечния ъгъл, но в аут.

В 51-ата минута Дюкенс Назон пропиля залтен шанс да удвои аванса на своя тим, след като залъга Луан и остана сам срещу Кристиано Фигейредо, който протегна ръка и изби току пред погледа на хаитянския нападател.

Двубоят бе спрян за кратко заради димна завеса, създадена от феновете на ЦСКА в Сектор "Г".

В 71-ата мин. гостите от Варна стигнаха до изключителна възможност за гол, която беше предотвратена от Густаво Бусато. Топката беше разиграна отдясно по нападението на Спартак и подадена към Родни Антуи, който беше сам срещу бразилеца. Последва удар, но някак Бусато с рефлекс спря пътя към вратата му. При ответното нападение Гарсес центрира отдясно, а Фигейредо не успя да улови, след което топката се отби в напречната му греда.

Седем минути по-късно Дюкенс Назон напредна отляво в наказателното поле и отправи красив удар към далечния ъгъл, но в аут.

В 84-ата Евандро пусна добър пас за Баланюк пред Бусато, но Махмутович притича и го блокира. Това беше и последният по-интересен момент от този дуел в центъра на София.

ЦСКА – Спартак Варна 1:0

1:0 Маурисио Гарсез 14'

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 21. Амос Юга, 2. Юрген Матей (К), 6. Християн Петров – 10. Маурисио Гарсез, 8. Станислав Шопов (70' 26. Марселино Кареасо), 7. Джонатан Линдсет, 5. Брадли де Нойер (80' 22. Енес Махмутович) – 14. Тобиас Хайнц (70' 15. Тибо Вион) -11. Лазар Туфегджич (64' 30. Дауда Бамба), 9. Дюкенс Назон (80' 17. Бисмарк Чарлс)

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 15. Тибо Вион, 17. Бисмаркс Чарлс, 22. Енес Махмутович, 23, Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо, 30. Дауда Бамба

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо – 6. Луан да Силва (85' 10. Румен Руменов), 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов (К), 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев – 82. Иван Йорданов, 22. Роберто Хименес – 7. Лирой Микелс (74' 12. Евандро), 23. Жоао Марио (61' 27. Денис Баланюк), 47. Родни Антуи (85' 30. Божидар Васев)

Резерви: 21. Иван Дичевски, 8. Ивайло Климентов, 10. Румен Руменов, 12. Евандро, 17. Александър Беолусов, 20. Нейтън Олдър, 27. Денис Баланюк, 30. Божидар Васев

Съдия: Кристиян Колев

Жълти картони: Юрген Матей, Станислав Шопов (ЦСКА), Виктор Митев, Божидар Васев (Спартак Варна)