Спартак изгуби, но запази шансове за първото място

09.05.2022 / 19:54 2

Снимка фейсбук, ПФК Спартак - Фен страница

Вторият отбор на Ботев победи Спартак с 3:2 след драма в среща от 36-ия кръг на Втора лига на терена в пловдивския квартал Коматево. Гостите повеждаха два пъти в резултата, но паднаха след гол в добавеното време и слязоха на второ място. Варненският тим има 68 точки, с една по-малко от лидера Септември (София), който завърши 1:1 срещу Спортист в Своге. Спартак и столичани вече влязоха в елита, но въпросът е кой ще завърши първи.

Спартак все още е зависим сам от себе си, тъй като има мач по-малко и ако вземе оставащите си две срещи - срещу Спортист у дома и гостуването на Монтана, става шампион на Втора лига. Подопечните на Васил Петров може да завършат също на върха и при други сценарии, ако Септември не спечели последната си среща с Монтана в събота в София.

Варненци поведоха в резултата в 25-ата минута чрез Янчо Андреев, но две минути по-късно домакините изравниха. Автор на попадението за тях беше Николай Минков, който като дете започна да играе футбол в Спартак, а след това премина през Литекс и Черно море.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за Спартак, който вкара гол още в 46-ата минута чрез Георги Чукалов и поведе с 2:1. Минути по-късно гостите изтърваха да убият интригата, след като Даниел Начев пусна прекрасен пас към Чукалов, но той се размина с кълбото.

В 71-вата минута обаче "жълто-черните" изравниха за втори път - 2:2. Точен беше Монир Ал-Бадарин.

В първите секунди на добавеното време "канарчетата" стигнаха до ново попадение за 3:2 чрез Нади и взеха жизненоважните три точки, който най-вероятно ще им позволят да оцелеят във втория ешелон.

Трябва да се отбележи, че за ботевци играха много футболисти от представителния им тим, а треньорът на клуба Азрудин Валентич гледаше отстрани и преживяваше емоционално случващото се на терена.

За Спартак титуляри излязоха: Станислав Нисторов, Генади Луго, Петър Патев, Никола Борисов, Велислав Боев, Цветан Илиев, Даниел Начев, Янчо Андреев, Георги Чукалов, Иван Колев, Виктор Митев