Спартак изгуби от осмия във Втора лига с 0:3

18.01.2020 / 14:47 1

Снимки: Христо Колев - Сталин

Отборът на Спартак изгуби от осмия във Втора лига Локомотив (ГО) с 0:3 във втория си контролен мач от зимната подготовка, игран в девненския квартал "Повеляново".

Резултатът в полза на "железничарите" откри Димитър Юруков в 7-ата минута, а в 25-ата Калоян Стефанов направи 2:0. В 72-рата минута Янислав Цачев фиксира крайното 3:0

През първото полувреме спартаклии претендираха за дузпа, но реферът даде знак играта да продължи. В 45-ата минута Томас Цвятков пропусна най-чистото положение за варненци. Халфът шутира отблизо, но вратарят на Локо изби в корнер.

За Спартак игра халфът на Литекс 22-годишният Томас Цвятков, който е юноша на Литекс, но има и мачове за първия и втория отбор на Лудогорец. До дни ще стане ясно дали той остава при варненци през пролетта.

Треньорът Кириакос Георгиу тества и друг кадър на Лудогорец - 17-годишният десен бек Николай Пенков, както и трима юноши на Черно море, ритали през есента за село Караманите - Тугай Неджет, Ибрям Ибрекир и Емре Севим. Първите двама имат реален шанс да останат в тима. Същото се отнася и за Симеон Савов.

Първи игрови минути получиха също новите попълнения Венцислав Гурков и Христо Иванов, който идва под наем от Славия. На терена беше и друг нов - Ивелин Ангелов.

Съставът на Спартак: Християн Славов (46 - Георги Ставрев), Георги Динков (46 - Емре Севим), Венцислав Гурков, Николай Томов (56 - Николай Пенков), Симеон Савов, Ибрям Ибрекир, Мирослав Георгиев (50 - Благовест Гачев), Ивелин Ангелов, Томас Цвятков (54 - Тугай Неджет), Рангел Абушев (56 - Христо Иванов), Янаки Смирнов (капитан).