Спартак направи равен с шампиона

13.10.2024 / 12:43 0

Снимка ХК Спартак

Отборът на Спартак завърши 28:28 (15:13) с шампиона Локомотив Горна Оряховица в среща от третия кръг на държавното първенство по хандбал за мъже, играна в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

В края на мача се разигра драма, тъй като при 28:27 за гостите домакините имаха право на последна атака и две минути преди сирената Георги Стоянов фиксира равенството с точно изпълнена дузпа. Той бе и най-резултатния състезател на варненци с 10 гола.

"Доволен съм от играта на момчетата с изключение на един кратък момент, в който отпаднахме физически. Заради него в края се наложи да догонваме в резултата, но добре, че успяхме да изравним. Доволен съм и от по-добрата ни игра в защита в сравнение с първия ни двубой с Шумен", каза за "Петел" Пенко Златев, който води спартаклии в тандем с Веселин Станков.

Следващата събота Спартак гостува на Ряховец Горна Оряховица в Бяла, а след това приема Чардафон Габрово.

Златев разкри, че очаква две победи в тези два двубоя и заедно със Станков ще дадат повечко игрови минути на юношите, за да се обиграват.