Спартак обърна Левски (Лом) след драма и излезе втори

12.09.2021 / 18:54 0

Снимка: „Петел“

Спартак победи Левски (Лом) с 2:1 след драма в мач от IX кръг на Втора лига на стадион „Спартак“ във Варна.

Така варненци излязоха на второ място в класирането. Те имат 20 точки, с две по-малко от лидера Хебър. Трето-пето място делят с по 19 точки Етър, Миньор (Перник) и Септември (София). Според специалистите това са и петте отбора, които ще се борят за елитна промоция. Първите три в ксласирането ще влязат при майсторите директно, а четвъртият ще играе бараж.

Победата е четвърта поред за Спартак у дома, като точни за успеха бяха Янчо Андреев (71) и Николай Иванов (90+3). За гостите се разписа Даниел Пехливанов в 6-ата минута.

Направи впечатление, че за първи път през този полусезон Генади Луго беше резерва за домакините, а новото попълнение Иван Колев водeше атаката. Като разиграващ халф започна и Даниел Начев, който рядко е титуляр.

Началото на двубоя закъсня с около 5 минути по неизвестни причини.

В 6-ата минута гостите поведоха в резултата. Мариян Огнянов изведе Даниел Пехливанов сам срещу вратаря и нападателят шутира технично край рожденика Славов - 0:1.

В 13-ата минута следс пас на Виктор Митев от левия фланг Иван Колев вкара топката в мрежата, но голът на спартаклии бе отменен заради засада, която бе спорна.

Малко след това Андон Гущеров от гостите се озова на добра позиция вляво, но шутира в аут.

В 31-вата минута Архан Исуф центрира и топката отскочи от напречната греда, но наблизо нямаше футболист на Спартак, който да я засече.

Второто полувреме започна с натиск на Спартак. В 47-ата минута Иван Колев се измъкна сам отдясно и шутира, но вратарят изби с крак в корнер.

В 59-ата минута вторият рожденик от домакините - Мехмед Сабри, също изскочи сам срещу вратаря, но тръгна да го лъже и си скъси ъгъла. Сабри опита центриране, но топката бе избита.

В 71-вата минута по-добрата игра на Спартак даде резултат. След центриране отляво от фаул и недобра намеса на вратар и защитници Янчо Андреев насочи кълбото в мрежата - 1:1.

В третата минута на 5-минутното продължение Спартак стигна до успеха. След разиграване пред пеналта резервата Николай Иванов си нагласи и я отправи неспасяемо в долния ъгъл - 2:1.

Съставът на Спартак: (1-4-1-2-3) 12. Християн Славов - 13. Архан Исуф, 19. Никола Борисов, 83. Иван Пенев, 2. Велислав Боев (67 - 7. Георги Бабалиев) - 17. Цветан Илиев 70 - 8. Георги Георгиев) - 10. Янчо Андреев, 45. Даниел Начев (62 - 6. Генади Луго) – 9. Мехмед Сабри, 5. Иван Колев (70 - 20. Николай Иванов), 11. Виктор Митев

Резерви: 1. Станислав Нисторов, 33. Ибрям Ибрям, 23. Владислав Мирчев

Съдия: Стилиян Колев, асистенти: Александър Апостолов и Ивайло Атанасов, четвърти съдия: Михаел Павлов (четиримата от Велико Търново)

Дежурен делегат: Николай Желев, съдийски наблюдател: Стоян Вътев (двамата от Бургас)

---

Резултати от други срещи в IX кръг: Нефтохимик - Септември (Симитли) 2:2, Септември (София) - Лудогорец II 3:2, Спортист (Своге) - Миньор (Перник) 0:0.