Спартак обърна Марица с 5:3 като гост след силно второ полувреме. Бабалиев с хеттрик

18.08.2021 / 19:55 2

Снимки: Фейсбук, ПФК Спартак

Спартак (Вн) записа страхотна победа като гост над досегашния лидер във Втора лига Марица (Пловдив) с 5:3. Варненци изиграха много силно второ полувреме.

На почивката възпитаниците на Васил Петров изоставаха с 0:1, след като в 39-ата мин. точен бе Мариян Тонев.

След почивката варненци се развихриха и стигнаха до пълен обрат. В рамките на четвърт час - в 55-ата, 65-ата и 70-ата мин. Георги Бабалиев заби хеттрик. Последва попадение на Георги Божилов за 85-ата за 1:4. В 90-ата Веселин Марчев намали, но Даниел Начев направи 2:5. Марчев оформи крайния резултат с гол от дузпа.

След този кръг Спартак е с 13 точки, колкото имат и Хебър и Марица. Според критерия "голова разлика" лидер е Хебър, следван от Марица, но ако се направи класиране между трите отбора с мачовете помежду им, на първо място е Спартак с 3 точки и 5:3 голова разлика, вотри е Хебър с 0:0 и 0 точки, тъй като не е играл с останалите, а Марица е трети с 3:5 и 0 точки.