Спартак отнесе Интер със 7:0

16.08.2020 / 19:46 1

Снимки: "Петел", видео: ПФК Спартак Варна, фейсбук

Спартак разгроми Интер (Добрич) със 7:0 в двубой от втория кръг в Трета лига - Североизточна група на стадион „Спартак”.

Срещата на стадион "Спартак" наблюдаваха над 1000 зрители, а дебют за домакините като старши треньор направи Калоян Михалев.

Преди двубоя на официалната страница на феновете на Спартак във фейсбук бяха пуснати видеокадри от новата съблекалня на Спартак, които се радват на много харесвания и споделяния.

Варненци откриха в 4-тата минута чрез Кристиян Върбанов, който се оказа най-съобразителен след центриране от фаул и насочи от въздуха топката в мрежата – 1:0.

В 22-рата минута Георги Георгиев уцели гредата на вратата на гостите.

В 43-тата минута Вецислав Гурков покачи резултата на 2:0 с майсторски удар. Веднага след това румънецът Ангхел Кодруц улучи за втори път гредата на добричлии.

В 53-тата минута Венци Гурков вкара от фаул за 3:0, а след това последваха две бързи попадения на Симеон Симеонов в 63-тата и 65-ата минута за 5:0.

В 69-ата минута влезлият хърватин Анте Бачков откри головата си сметка за Спартак с първото докосване на топката - 6:0.

В 80-ата минута Янчо Андреев също реализира първото си попадение за домакините. Халфът се разписа с мощен шут от 25 метра - 7:0.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Кристиян Георгиев, Мартин Паскалев, Мартин Минчев, Велислав Боев, Кристиян Върбанов, Георги Георгиев (35 - Тугай Неджет), Янчо Андреев, Венцислав Гурков, Ангхел Кодруц (67 - Анте Бачков), Симеон Симеонов.